Jak samemu przyrządzić chipsy?

Za chipsami najbardziej przepadają dzieci lecz to co kupujemy nie zawsze wychodzi na zdrowie, jest jednak sposób żeby zrobić w domu a przy okazji pokazać naszym dzieciom, że jak coś samemu się robi to można zawsze od siebie coś dodać lub ująć i jest też pyszne. Gdy sami przyrządzamy chipsy lub coś innego zawsze możemy poeksperymentować i przyprawić według swojego smaku, gdyż z przepisu nie zawsze wszystko może nam smakować.

Gdy chcemy zrobić chipsy z ziemniaków to wystarczy je cienko pokroić polać olejem lub oliwą z oliwek, poukładać na blasze do pieczenia i na około 10 minut wstawić do piekarnika po wyjęciu przyprawić i gotowe. Jest o tyle dobrze gdy sami przyrządzamy chipsy to nie nakładamy oleju w nadmiarze tylko tyle ile sami uważamy za stosowne a wiemy to, że olej jest bardzo ciężki na żołądek i później jest nam ciężko i mogą wystąpić gazy więc jeżeli tylko możemy to należy unikać takich składników.

Chipsy możemy zrobić też z buraków, batatów, marchewki a nawet z jarmużu będzie zdrowa i dietetyczna przekąska. Jabłka też świetnie się nadają jako przekąska wystarczy pokroić i wysuszyć lekko w piekarniku wtedy są idealne do chrupania i zamiast normalnych chipsów można mieć dietetyczna lekkostrawna przekąskę do filmu na wieczór. Więc tanim kosztem możemy porządzić w domu i sami tworzyć swoje niepowtarzalne chipsy.

Dwa bataty, olej rzepakowy, cynamon, papryka słodka, chili, rozmaryn, sól.

Gdy tylko chcemy zamienić chipsy ze sklepu na domowe nie potrzebujemy dużo pieniędzy wystarczy to co każdy posiada w domu, wiemy że warzywa mają w sobie potrzebne witaminy które są potrzebne dla naszego organizmu, więc licząc się z naszym zdrowiem i naszych najbliższych jedzmy zdrowo.

Zdrowe chipsy domowe gwarantują nam satysfakcję i mniej wydatków oraz szybkie znikanie że stołu produktów, naszym dzieciom będzie to odpowiadać ponieważ mogą częściej zjadać to co lubią a my jesteśmy spokojni o ich zdrowie.