Błonnik rozpuszczalny w wodzie. Jak wspomóc organizm na diecie? Błonnik rozpuszczalny źródła

Dieta odchudzająca lub detoksykująca to obecnie kuracja stosowana przez wiele osób. Niekiedy jednak zapominają one, że w czasie jej trwania organizm pozbywa się toksycznych substancji, co często skutkuje między innymi pogorszeniem samopoczucia. W niektórych przypadkach może być także niebezpieczne dla narządów wewnętrznych. Dlatego warto wspomagać organizm podczas tego procesu. W jaki sposób można to zrobić?

Błonnik rozpuszczalny w wodzie

Błonnik to węglowodany, które działają ochronnie na jelita w czasie oczyszczania organizmu. Dodatkowo błonnik wpływa pozytywnie na proces odchudzania, ponieważ pomaga oszukać głód. Najbardziej polecany jest obecnie błonnik rozpuszczalny w wodzie. Działa on bardziej ochronnie niż drażniąco na błony śluzowe żołądka i jelit. Dodatkowo ogranicza wchłanianie takich substancji jak cukier i tłuszcz.

Błonnik rozpuszczalny źródła

Jeśli chodzi o błonnik rozpuszczalny źródła to ten składnik można znaleźć w naturalnych produktach, jak choćby owoce, nasiona lnu czy babki płesznik. Jeśli ktoś chce może także wybrać gotowe suplementy z rozpuszczalnym błonnikiem, które są zwykle prostsze w zażywaniu. Należy pamiętać, by podczas przyjmowania błonnika pić dużo wody, ponieważ nawet błonnik rozpuszczalny może działać niekorzystnie, jeśli wody będzie zbyt mało.