Dieta owsiankowa jadłospis. Monodieta – którą warto szczególnie wziąć pod uwagę? Dieta owsiana tygodniowa – menu, przepisy

Monodiety to jeden z ciekawszych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. Dodatkowo tego typu zmiana jadłospisu zazwyczaj nie wymaga konsultacji ze specjalistą, ponieważ trwa ona tylko jeden dzień w tygodniu. Która monodieta jest szczególnie warta uwagi?

Dieta owsiankowa jadłospis

W standardowej odmianie kuracji, jaką jest dieta owsiankowa jadłospis jest bardzo prosty. Należy przez cały dzień jeść wyłącznie owsiankę. Najlepiej zdecydować się na tę, której podstawą będą górskie płatki owsiane. Są one mniej przetworzone niż zwykłe i dostarczają więcej wartości. Oczywiście owsianka nie powinna być słodzona cukrem i warto dodać do niej nabiał, by uniknąć niedoborów wapnia.

Dieta owsiana menu

Zazwyczaj, jeśli chodzi o taką kurację jak dieta owsiana menu jest mocno ograniczone. Oprócz owsianki należy pić odpowiednie ilości wody. Owsiankę można przygotować na słodko (wtedy należy dodać do niej surowe lub suszone owoce) lub w wytrawnej wersji, na bazie bulionu. Można również zdecydować się na samą owsiankę, bez żadnych dodatków. Warto pamiętać, że według niektórych źródeł zdrowsze są moczone płatki owsiane. W takiej sytuacji należy zamoczyć je w wodzie lub mleku już poprzedniego dnia.

Dieta owsiana przepisy

Do owsianki można dodawać nie tylko owoce. Właściwie możliwości są tu nieograniczone. Warto jednak zwracać uwagę na kaloryczność dodatków, jeśli monodieta ma pełnić także funkcję odchudzającą. Dieta owsiana przepisy to przede wszystkim różne opcje przygotowywania płatków owsianych. Jeśli ktoś zdecydował się na tę kurację ze względu na zawartość błonnika w płatkach, to zwykle chętnie zdecyduje się na przykład na owsiane ciasteczka.

Dieta owsiana tygodniowa

Dieta owsiana tygodniowa to opcja dla tych osób, które chcą bardziej radykalnej zmiany. Warto pamiętać, że do dłuższej diety tego typu warto się wcześniej przygotować, ponieważ jest to dość radykalna zmiana, jeśli płatki nie były do tej pory spożywane w dużych ilościach. Przed rozpoczęciem takiej kuracji warto także sprawdzić swój stan zdrowia.