Dlaczego warto kupić granitowy zlew? Zlewozmywak kwadratowy czarny metalik

W przypadku urządzania kuchni i zakupu pełnego wyposażenia do niej, jednym z najważniejszych elementów jest niezmiennie zlewozmywak. Tak jak w przypadku innych części wyposażenia, tak i w tym przypadku obecnie można pozwolić sobie na różne odstępstwa od klasycznych wzorów, kupując na przykład zlew kwadratowy. Jakie są obecnie najmodniejsze rozwiązania?

Moda na czerń w wykończeniu kuchni – zlewozmywak czarny metalik

Końcówka 2018 roku przyniosła powrót do rozwiązań sprzed kilku lat. W kuchni znów zaczną królować wykończenia w intensywnej czerni. W ofercie wielu producentów można znaleźć zlewozmywak czarny metalik, najczęściej wykonany z granitu, który idealnie wpisze się w takie wnętrze. Czy jest to jednak rozwiązanie funkcjonalne? Jakie są wady i zalety granitowych zlewów?

Granit a zmywanie naczyń – zlew kwadratowy

Najczęściej zlewy określane jako granitowe lub kamienne wykonane są z kompozytu, w którego skład wchodzą kwarce i żywice epoksydowe. Każdy ze składników odpowiada za inne właściwości produktu. Kwarc odpowiada za jego wygląd, imitujący naturalny kamień, a żywica daje mu olbrzymią wytrzymałość – na zmienne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Choć cena rozwiązań tego typu nie należy do najniższych, warto je rozważyć, jeśli zależy nam na pięknej i designerskiej kuchni na lata.