Jak praktycznie zagospodarować małą kuchnię? Zlewozmywak jednokomorowy do szafki 40 cm

Mała kuchnia jest zazwyczaj sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Trudno zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty oraz uzyskać przestrzeń do normalnego funkcjonowania. W jaki sposób można sobie poradzić? Poniżej załączamy kilka praktycznych tricków, do wykorzystania podczas remontu.

Jeśli jest taka możliwość, warto połączyć kuchnię z salonem w ten sposób otwieramy ją na większą przestrzeń, rodzaj strefy dziennej, w której znacznie łatwiej pomieścimy wszystkich domowników oraz będziemy mogli swobodnie spędzać czas z przyjaciółmi. Świetny rozwiązaniem jest wówczas wstawienie wyspy kuchennej, która będzie optycznie dzielić przestrzenie, nie wprowadzając uczucia klaustrofobiczności.

zlewozmywak jednokomorowy do szafki 40 cm

Oczywiście, jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba pomyśleć o kompromisach i minimalizacji. Można wprowadzić na przykład mniejszy zlewozmywak jednokomorowy do szafki 40 cm. Wówczas może przestrzeń do zmywania i opłukiwania produktów nie będzie największa, jednak odzyskamy trochę miejsca na dodatkowy blat, który w ciasnej kuchni zawsze się przyda.

Koniecznie trzeba również wprowadzić praktyczny system zabudowy – szafki, półki i schowki, które pomogą uprzątnąć wszystkie zalegające przedmioty.

Grunt to dobra organizacja – wówczas nawet mała przestrzeń może być funkcjonalna i przytulna.