Dieta śródziemnomorska jadłospis, przepisy. Jadłospis w przypadku diety prozdrowotnej

Diety, które mają na celu nie tylko odchudzanie, ale również poprawę kondycji organizmu są obecnie bardzo popularne. Przy wyborze warto zwracać uwagę nie tylko na nowe trendy w tym zakresie, ale także na sprawdzone już rozwiązania. Jedną z takich metod jest dieta śródziemnomorska.

Dieta śródziemnomorska jadłospis

W przypadku takiej kuracji jak dieta śródziemnomorska jadłospis jest bardzo urozmaicony. Właściwie można kierować się tym, co spożywają mieszkańcy nadmorskich krain. Podstawą diety są roślinne tłuszcze, a zwłaszcza oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Nie można również zapomnieć o morskich rybach. Obowiązkowymi pozycjami są również warzywa, winogrona oraz specjalne przyprawy (jak choćby znane zioła prowansalskie).

Dieta śródziemnomorska przepisy

Jeśli ta dieta ma przynieść również efekty w postaci odchudzenia warto zwrócić uwagę na produkty z niższą zawartością kalorii. Godne uwagi są zwłaszcza chude sery, takie jak ser feta lub przynajmniej typu feta. Jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie dieta śródziemnomorska przepisy to warto codziennie delektować się sałatkami z dodatkiem oliwy z oliwek. Znana sałatka grecka jest dość niskokaloryczna i dostarcza wielu cennych wartości odżywczych.