Domowa nutella z awokado

Wiele osób dbających o zdrowie swoje i swoich najbliższych coraz częściej decyduje się na wykonywanie wielu rzeczy samodzielnie w domu. W takich przypadkach decydujemy się na przykład na pieczenie domowego chleba, czy wykonywanie domowych wędlin. Jednak na pewno od czasu do czasu marzymy o smaku wielu słodkości z dzieciństwa. Jednym z tego rodzaju przysmaków jest również nutella, której smak trudno jest zastąpić w domowym zaciszu a i samo wykonanie może budzić w nas wątpliwości. W końcu to niezbyt zdrowa mieszanka o powalającym smaku. Czy na ten problem jest jakieś dobre rozwiązanie? Oczywiście że tak! W takiej sytuacji warto wypróbować coś takiego, jak domowa nutella z awokado.

Taki przysmak wykonany w domu jest znacznie zdrowszy niż jego sklepowy odpowiednik, chociaż smakiem również może się znacząco różnić. Warto jednak trochę poeksperymentować, żeby osiągnąć najlepszy dla nas efekt. Wystarczy w kielichu blendera umieścić awokado, ulubione pestki i orzechy, jeśli lubisz to tez banana. Następnie do gładkiej masy dodajemy kakao i w kilka chwil możemy cieszyć się gładkim czekoladowym kremem. Taki przysmak jest idealnym dodatkiem do kanapek dla dzieci czy też jako element ciast czy deserów. To nie tylko smaczna przekąską, ale również zdrowy zamiennik sklepowego produktu. Warto o tym pamiętać następnym razem szukając pomysłu na coś słodkiego dla naszych najbliższych.

Warto również pamiętać, że możemy dowolnie komponować proporcje i składniki naszego kremu tak, żeby otrzymać doskonałą mieszankę dla naszych najbliższych. W końcu to od nas zależy jaki smak dokładnie chcemy uzyskać.
Oprócz delikatnego smaku czekoladowego kremu nutella z awokado jest wyjątkowo zdrowa. Zawdzięczamy to nie tylko bazie przekąski, czyli awokado, ale również innym produktom, takim jak zdrowe i pożywne orzechy i pestki. W końcu zdrowie naszych najbliższych jest najważniejsze. Pamiętajmy również, ze taka nutella wykonana w domu jest nie tylko znacznie zdrowsza i smaczna, ale także tańsza. W końcu cena tego smakowitego kremu w sklepie jest dosyć wysoka.