Dieta antycholesterolowa jadłospis. Jadłospis, który pozwala na zmniejszenie poziomu cholesterolu. Dieta cholesterolowa przykładowy jadłospis

Zbyt wysoki poziom cholesterolu to obecnie spory problem. Dlatego wiele osób jest zainteresowanych takim sposobem kuracji jak dieta antycholesterolowa. Jak w przypadku takiej terapii może wyglądać menu i o czym warto pamiętać decydując się na jej stosowanie?

Dieta antycholesterolowa jadłospis

W przypadku takiej kuracji jak dieta antycholesterolowa jadłospis powinien przede wszystkim zawierać produkty, które mają na celu obniżenie poziomu cholesterolu. Ponadto należy zrezygnować z produktów, które poziom cholesterolu mogą podnieść. Według obecnych badań produktami, które często są spożywane na co dzień, a mogą podnieść poziom cholesterolu są między innymi masło, białe pieczywo, olej kokosowy, śmietana, ser żółty, cukier itp. Dlatego też należy z nich zrezygnować na rzecz warzyw, które często mają składniki, które obniżają poziom cholesterolu. Również masło należy zastąpić margaryną. Niezbędne jest również odrzucenie tłustych mięs na rzecz chudych w zmniejszonej ilości. Wyjątkiem są jedynie tłuste ryby morskie, które ze względu na zawartość kwasów omega są dopuszczane praktycznie we wszystkich dietach.

Dieta cholesterolowa przykładowy jadłospis

Tak samo jak w przypadku innych diet dieta cholesterolowa przykładowy jadłospis pozwala jedynie orientacyjnie przyjąć kierunek. Nie należy jednak stosować się do niego bezwzględnie – znacznie lepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty. Śniadanie powinno być oparte o pełnoziarniste pieczywo, tłuszcze roślinne oraz warzywa. Warto w tym przypadku zwracać uwagę na indeks glikemiczny. Zazwyczaj doradza się dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa z margaryną z dodatkiem warzyw, a także sałatkę.

W ostatnich latach popularne stały się cateringi dietetyczne, które codziennie pod drzwi dostarczą zdrowe i smaczne posiłki z dokładnie wyliczonymi kaloriami. Rozwiązanie jest dostępne w każdym mieście, bez problemu znajdziesz coś dla siebie, niezależnie gdzie mieszkasz np. dieta pudełkowa Rzeszów od Dietering.