Dieta Atkinsa jadłospis tygodniowy. Dieta odchudzająca – co warto wiedzieć? Dieta Atkinsa przepisy

Wprowadzanie diety odchudzającej najlepiej jest przeprowadzać pod okiem dietetyka. Oczywiście możliwa jest również samodzielna zmiana jadłospisu, jednak należy pamiętać, że organizm nie zawsze reaguje na tego typu działania zgodnie z oczekiwaniami. Czym wyróżnia się dieta Atkinsa jadłospis tygodniowy w porównaniu z innymi, podobnymi kuracjami na zrzucenie zbędnej wagi?

Dieta Atkinsa jadłospis tygodniowy

Dieta Atkinsa oparta jest na przekonaniu, że podstawowym powodem przyrostu wagi jest nadmiar węglowodanów w diecie. W codziennym jadłospisie należałoby więc zrezygnować nie tylko z cukru, ale również pieczywa, a nawet większości owoców. Z tego powodu takie menu nadal uznaje się za kontrowersyjne. Dieta Atkinsa jadłospis tygodniowy w pierwszej fazie to przede wszystkim białka i tłuszcze. Szczególnie jedzenie samych białek na śniadanie ma dodać energii i zapobiec podjadaniu.

Dieta Atkinsa przepisy

Jeśli chodzi o kurację taką jak dieta Atkinsa przepisy, to różnią się one w zależności od fazy diety. W pierwszej fazie praktycznie całkowicie należy zrezygnować z węglowodanów. Wykluczony jest również nabiał. Można jednak jeść większość warzyw, takich jak szpinak, cebula czy dynia. W następnych etapach można już wprowadzić inne produkty. Jedynym wyznacznikiem jest ich indeks glikemiczny – powinien być on jak najniższy.