Jaki zlewozmywak granitowy wybrać? Zalety granitowych zlewów – jaki zlew do drewnianego blatu

Wybierając sprzęt do kuchni, zazwyczaj szukamy produktów na dłuższy czas, a nie na jeden, dwa sezony. Dlatego oprócz ładnego wyglądu, powinny się one odznaczać również dobrym wykonaniem i wysoką jakością zastosowanych materiałów. Wszystkie te warunki bez wątpienia spełniają granity, które znów stają się coraz popularniejsze w polskich kuchniach.

Jaki zlewozmywak granitowy wybrać?

Na początku małe sprostowanie. Dostępne na rynku produkty, określane jako granitowe lub kamienne, są zazwyczaj kompozytem, w którego skład wchodzą tegranit lub granitek, łączące kwarc z żywicami epoksydowymi w różnych proporcjach – odpowiednio: 80:20 oraz 70:30. W jaki sposób mieszanka wpływa na cechy zlewozmywaka? Kwarc nadaje mu właściwy, kamienny wygląd, a żywica odpowiada za wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie i niskie temperatury. Dodatkową ważną zaletą granitowych zlewów jest ich odporność na substancje chemiczne.

jaki zlew do drewnianego blatu

Pozostaje jeszcze kwestia wzornictwa. Jeśli zastanawiamy się, jaki zlew do drewnianego blatu będzie najlepszy, produkty z granitu mogą okazać się idealne. Połączenie naturalnych materiałów nigdy nie wychodzi z mody i zawsze będzie się pięknie prezentować – w każdym stylu wnętrza.