Jak jest zbudowany syfon automatyczny? Syfon automatyczny co to jest?

Kiedy już wiemy dokładnie, jak powinien wyglądać nasz idealny zlew kuchenny – czy będzie kamienny, ceramiczny czy może betonowy, wówczas przychodzi czas na wybór dodatkowych części takich, jak syfony. Na jakie rozwiązanie postawić – syfon klasyczny czy automatyczny?

Klasyczne rozwiązanie

Korek klasyczny to rozwiązanie, z którym każdy z nas miał do czynienia. To najzwyklesze sitko odpływowe zamykane i otwierane ręcznie. Zaletą jest niewątpliwa prostota. A jakie są minusy? Podstawowym jest konieczność wkładania rąk do brudnej wody za każdym razem, gdy chcemy się jej pozbyć.

Syfon automatyczny co to jest?

Na przeciwnym biegunie stoi rozwiązanie automatyczne. Tu nie ma już konieczności moczenia rąk. Zamykanie i otwieranie odpływu jest regulowane przez pokrętło lub dźwignię. Cały mechanizm schowany jest pod zlewem. Dodatkowo trzeba też pamiętać, że jeśli nasz zlew jest wyposażony w przelew, to koniecznie nasz syfon musi mieć podłączony system antyprzelewowy, czyli specjalną rurkę, która łączy przelew z syfonem, pozwalającą na odprowadzenie nadmiaru wody.

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Warto jednak zastanowić się zawczasu, które będzie dla nas praktyczniejsze.