Jak działają zlewozmywaki antybakteryjne? Powłoka antybakteryjna w lodówce, zlewozmywak antybakteryjny

Zlewozmywaki to miejsca idealne dla rozwoju bakterii. Osadzają się tam spore ilości resztek pokarmów, jest ciepło. Oczywiście można sobie z tym poradzić z pomocą środków chemicznych, jednak powstało również inne rozwiązanie, które zmniejsza konieczność dodatkowej ingerencji. Warto zapoznać się z zaletami, jakie ma zlewozmywak antybakteryjny.

Powłoka antybakteryjna w lodówce. Na czym polega antybakteryjność zlewozmywaków?

Określenie to może dotyczyć tylko wierzchniej warstwy użytego materiału (porównaj jak działa powłoka antybakteryjna w lodówce), ale też coraz częściej pojawiają się produkty, które w całości stają się antybakteryjne.

W przypadku zlewów stosuje się mieszankę składającą się z żywicy i substancji mineralnych z dodatkiej roztworu koloidalnego srebra, które od wieków znane jest jako jednej ze skuteczniejszych środków antybakteryjnych. Srebro rozmieszczane jest równomiernie w całej masie służącej do produkcji zlewu, dzięki czemu właściwości nie zmieniają się z czasem na skutek wypłukania wierzchniej warstwy.

zlewozmywak antybakteryjny

Zlewozmywak antybakteryjny to ciekawa opcja, dająca gwarancję, że w naszej kuchni nie pojawią się niebezpieczne dla nas i naszych najbliższych bakterie. A zdrowie jest przecież najważniejsze.