Nowoczesne zlewy – jaki wybrać do naszego wnętrza? Zlewozmywaki Bodenia

Współcześni producenci zlewów oferują klientom olbrzymie możliwości wyboru, spośród wielu wzorów, kolorów i materiałów. Dzięki temu z łatwością można znaleźć rozwiązanie na każdą kieszeń oraz do każdego wnętrza – od stylu skandynawskiego aż po glamour. Jakie są najpopularniejsze tworzywa, z których obecnie wytwarza się zlewy i jakie są ich zalety?

Materiały do produkcji zlewów

Wciąż sporą popularnością cieszą się tradycyjne zlewy ze stali nierdzewnej o naturalnie srebrzystym kolorze lub w wersji emaliowanej. Ich największymi zaletami są: niska cena, lekkość oraz łatwość utrzymania w czystości. Wytrzymają temperatury do 550 stopni Celsjusza oraz są dość odporny na uszkodzenia, choć w drugim z przypadków szybciej może dojść do odprysków emalii.

zlewozmywaki Bodenia

Sporym zainteresowaniem cieszą się również rozwiązania kamienne (najczęściej z granitu) – wytrzymałe, odporne na znacznie wyższe temperatury i łatwe w utrzymaniu czystości. W tym przypadku piękny wygląd idzie jednak w parze z wysoką ceną i ciężarem takiego zlewu. Warto spojrzeć na zlewozmywaki Bodenia, polskiego, uznanego producenta, oferującego szeroki wachlarz produktów.

Lubiący klasykę mogą również postawić na rozwiązania ceramiczne, które są odporne na zadrapania i zarysowania oraz mają piękną, lśniącą powierzchnię.

Niewątpliwą ciekawostkę stanowią bardzo trwałe zlewy betonowe, idealnie nadające się do industrialnych wnętrz.

Wybór jest olbrzymi, więc każdy z łatwością odnajdzie idealny zlew, spełniający jego potrzeby wizualne i funkcjonalne. Wystarczy odrobina cierpliwości w poszukiwaniach.