Syfon zwykły czy automatyczny – jaki wybrać? Syfon ręcznie zamykany

Zlew do jedno z podstawowych urządzeń w każdej kuchni. Pozwala na umycie naczyń, opłukanie warzyw, owoców. Trudno wyobrazić sobie codzienne czynności bez niego. O czym powinniśmy pamiętać, oprócz strony czysto wizualnej i materiału, z jakiego ma być wykonany, żeby wybrać najpraktyczniejsze rozwiązanie?
Nie można zapominać o rodzaju syfonu, który będzie odprowadzał wodę z naszego zlewozmywaka. Na rynku dostępne są dwa typy konstrukcji: automatyczne oraz zwykłe. Czym się one różnią?

Syfon automatyczny czy zwykły?

Rozwiązanie klasyczne zna każdy z nas. Polega na ręcznym zamykaniu i otwieraniu odpływu przy użyciu korka. Syfon ręcznie zamykany ma swoją zasadniczą wadę – za każdym razem, gdy chcemy wypuścić zawartość ze zlewu, musimy zamoczyć ręce w często nie do końca czystej wodzie. Nie należy to na pewno do najprzyjemniejszych.

syfon ręcznie zamykany

W przypadku rozwiązania automatycznego cała czynność następuje po przekręceniu pokrętła lub naciśnięciu dźwigni. Za zamykanie i otwieranie spustu odpowiada tu specjalny mechanizm ukryty pod zlewem. Na jego powierzchni znajduje się tylko wspomniany włącznik/wyłącznik.

Jest to na pewno praktyczniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym rodzaju i fasonie zlewu.