Co zyskamy delektując się zieloną herbatą?

Jak powszechnie wiadomo niezwykle popularna odmiana herbaty, czyli zielona jest wytwarzana z liści krzewów herbacianych. Jest więc to ten sam krzew, z jakiego produkuje się czarną herbatę. Różnica polega na tym, że w przypadku zielonej herbaty nie występuje proces fermentacyjny. Do tego technologia ta pozwala na posiadanie tej odmianie specyficznych właściwości. Warto zatem przyjrzeć się, na co pomaga zielona herbata?

Jest to w końcu napój, który powszechnie uznawany jest za najlepszy sposób na pokonanie procesów starzenia. Wynika to z faktu występowania w naparze dużej ilości substancji zwalczającej wolne rodniki. Pozbywamy się dzięki temu toksyn oraz zwalczane są komórki nowotworowe. Duża obecność katechiny sprzyja wchłanianiu mniejszych ilości tłuszczów oraz pobudza to metabolizm już znajdujących się w naszym ciele tych związków. Jest to również sposób na poprawę procesów trawiennych oraz opcja modelująca naszą sylwetkę. Zieloną herbatę można pić nawet przed snem, lecz koniecznie powinna wówczas być dłużej parzona. Parząc ją, krótko zyskamy napój, który doda nam energii i można go traktować jako zamiennik kawy.

To zaledwie krótka lista tego, na co pomaga zielona herbata. Już jednak jej pobieżna lektura pokazuje jasno, że z picia tej herbaty wynieść możemy tylko same korzyści.