Zlewozmywak krosch. Zlew z betonu – rozwiązanie nie tylko do loftu

W przypadku zlewów kuchennych ostatnie lata to nieustanny triumf rozwiązań kamiennych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Sprawiło to, że producenci pokusili się o poszerzenie gamy dostępnych produktów, wprowadzając kamienie w różnych kolorach: bieli, czerni, szarościach, brązach a nawet intensywnych czerwieniach (zlewozmywak Krosch). Obecnie jednak pojawia się dla nich ciekawa alternatywa. Beton z surowca typowo przemysłowego wchodzi na salony i do eleganckich kuchni.

Zlewozmywak Krosch. Czym się wyróżniają zlewy betonowe?

Powszechnie uznawało się dotąd, że zlewy i umywalki betonowe to rozwiązanie w najlepszym razie dobre dla stylu industrialnego i dużych, postprzemysłowych loftów. Obecne możliwości barwienia w masie sprawiają jednak, że beton może zyskać dowolny kolor, a przy nieograniczonych możliwościach kształtowania tego materiału, możemy dowolnie zaprojektować kuchnię. Możemy mieć blat kuchenny zintegrowany betonowy, zintegrowany ze zlewem, zlew wolnostojący lub wpuszczony w każdy inny rodzaj blatu.

Do produkcji używa się betonu GRC, który jest impregnowany, co uodparnia go na działanie detergentów i wody, a całość staje się również szczególnie odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Zlew betonowy to wciąż rozwiązanie dla odważnych. Jednak jeśli szukamy nietuzinkowego pomysłu na naszą kuchnię, zdecydowanie jest wart rozważenia.