Czerwony zlew. Jak wybrać piękny zlewozmywak do designerskiej kuchni?

Projektanci rozwiązań do kuchni prześcigają się w nowych konceptach, próbując znaleźć pomysły niesztampowe, przyciągające uwagę klientów. Dużą popularnością konsumentów cieszą się zlewozmywaki granitowe lub kamienne, wyglądające elegancko, a obecnie również wpisujące się w wielorakie aranżacje, dzięki wprowadzeniu znacznie szerszej gamy kolorystycznej niż dotychczas.

Kolory granitu – czerwony zlew

Po kilku latach przerwy klasyczna, intensywna czerń znów powróciła do kuchni, jako element wykończenia wnętrza i główny akcent kolorystyczny. Pojawia się na frontach szafek, blatach, ale również w zlewozmywakach. Najczęściej są to rozwiązania kamienne. Współcześnie producenci oprócz standardowego białego koloru i czerni, wprowadzili również inne warianty. Występują na przykład brązy, szarości, odcienie betonu, a najbardziej odważni mogą kupić nawet czerwony zlew, który przykuje uwagę każdego, kto pojawi się w naszej kuchni. Wcześniej tak intensywne kolory dostępne były wyłącznie na zamówienie. Obecnie coraz częściej wchodzą do regularnej produkcji.

Dzięki wprowadzeniu tak dużego bogactwa barw, już nic nie ogranicza naszej inwencji w urządzaniu kuchni. Zlewy granitowe poza tym oprócz pięknego designu, są bardzo funkcjonalne i trwałe, więc będą nam służyć przez lata.