Moda na granit w kuchni – różne kolory zlewozmywaków. Zlewozmywak granitowy brązowy

Kamienne wykończenie pomieszczeń powróciło znów do łask, również w aranżacjach kuchennych, proponowanych przez projektantów wnętrz. Najczęściej klienci decydują się na elementy granitowe ze względu na ich relatywnie przystępną cenę, piękny design i olbrzymią wytrzymałość.

Moda i możliwości jakie dają kamienne zlewozmywaki

Skończyły się czasy, gdy kamienne zlewy dostępne były wyłącznie w bieli i czerni. Producenci oferują obecnie wiele różnych rozwiązań, m. in. zlewozmywak granitowy brązowy, szary lub w odcieniach betonu, które pozwalą wprowadzić do kuchni odrobinę koloru oraz wkomponować tak istotny element wyposażenia w całościową aranżację przestrzeni.

zlewozmywak granitowy brązowy

Jakie są zalety granitowych zlewozmywaków? Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury oraz środki chemiczne. Nie ma również większych problemów z utrzymaniem czystości – wystarczą standardowe środki. Trzeba wyłącznie pamiętać o codziennej pielęgnacji, gdyż w przypadku jasnych rozwiązań mogą pojawić się osady z kawy lub herbaty, a jeśli mamy w domu twardą wodę, to zlewozmywak brązowy lub czarny może być podatny na występowanie jasnych zacieków.

Granitowe zlewy to eleganckie wyposażenie kuchni, które z powodzeniem zastosujemy w stylach nowoczesnych, retro oraz glamour.