Dieta ketoza jadłospis. Dieta oparta na tłuszczach – co warto wiedzieć? Dieta ketonowa jadłospis

Jedną z możliwości, którą można rozważyć wybierając dietę odchudzającą jest jadłospis oparty prawie wyłącznie tłuszczach. Co daje tego typu zmiana jadłospisu i co warto o niej wiedzieć?

Dieta ketonowa jadłospis

Zmniejszenie liczby węglowodanów w diecie uważane jest za wiele osób za doskonałą metodę odchudzania. Niektórzy uważają także, że tak zmieniony jadłospis może wpłynąć pozytywnie także na ogólne zdrowie. Warto jednak pamiętać, że tego typu rozwiązania nadal są kontrowersyjne i nie zawsze mogą być stosowane. Nazwa diety ketonowej pochodzi od ketozy, czyli takiego stanu w organizmie, gdy mus on wykorzystywać nagromadzone tłuszcze. Limit węglowodanów w przypadku takiego jadłospisu jest mocno ograniczony. Dlatego w przypadku stosowania takiej metody jak dieta ketonowa jadłospis powinien obejmować także choć niewielką ilość warzyw i owoców. Konieczna jest absolutna rezygnacja z ciastek, batoników i słodyczy.

Dieta ketoza jadłospis

Wprowadzenie do diety dużej ilości tłuszczów należy przeprowadzić rozważnie. Warto zdecydować się nie tylko na tłuszcze zwierzęce. W takim przypadku jak dieta ketoza jadłospis obejmuje również takie produkty jak oliwa z oliwek czy nasiona słonecznika. Pozwala to na uniknięcie przynajmniej części niedoborów. Ze względu na to, że dieta ketonowa jest dość obciążająca dla układu pokarmowego, należy skonsultować jej przeprowadzanie ze specjalistą.