Catering dietetyczny – Najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

Wydawać by się mogło, że redukcja tkanki tłuszczowej nie powinna być trudna. Wystarczy jeść mniej kalorii niż potrzebujemy, a tkanka tłuszczowa z czasem zacznie się zmniejszać. W praktyce jednak istnieje wiele czynników, które mogą utrudniać odchudzanie. Wiele osób uwielbia ideę diety pudełkowej. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na szybkie i bezpieczne schudnięcie jest catering dietetyczny.

Dlaczego tak trudno jest schudnąć?

Choć odchudzanie jest modne, to nie jest to coś praktycznego. Chcemy schudnąć, ale nie mamy możliwości. Próbujemy więc diety i nie widzimy żadnych rezultatów. Musi być jakiś powód. Ale jakie są te powody? Co robimy źle? Łatwo jest powiedzieć, że chcemy schudnąć, ale to się nie udaje. Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których odchudzanie jest trudne.

Oto główne powody problemów z utratą wagi:

  • Zbyt mała ilość wody może prowadzić do uczucia głodu i pragnienia.
  • Możesz pominąć śniadanie, ponieważ nie masz na nie czasu, ale nadrobisz to później. Pamiętaj jednak, że kolejne posiłki będą często zbyt duże.
  • Jeśli jesz zbyt szybko lub zbyt wiele posiłków na raz, nie zauważasz, ile jedzenia zjadasz.
  • Zamiast jeść 4-5 małych posiłków, jedz 2 duże z długą przerwą między nimi. W ten sposób łatwiej sięgniesz po niezdrowe przekąski.
  • Jedz tuż przed położeniem się do łóżka. Sen spowalnia metabolizm i organizm nie jest w stanie spalić kalorii, które otrzymuje.

Złe diety, które są bogate w tłuszcze zwierzęce, cukry, sól i kalorie również mogą utrudniać odchudzanie. Należy wybierać produkty bogate w witaminy, błonnik i tłuszcze pochodzenia roślinnego. Zdrowe przekąski należy zastąpić niezdrowymi. Można np. podczas oglądania filmu zjeść plasterki mandarynki lub jagody. Warto sięgnąć po marchewkę i paluszki z pieczonego buraka, jeśli widz preferuje chrupiące jedzenie.

Istnieje wiele innych przyczyn, które mogą być spowodowane spożywanym przez nas jedzeniem.

Inne przyczyny

Można również utrzymywać stałą masę ciała i poziom tkanki tłuszczowej na tym samym poziomie poprzez:

  • Brak ruchu – sama dieta nie pomoże Ci schudnąć. Warto dodać ruch do swojej codziennej rutyny, np. chodzenie do pracy czy na zakupy, nawet jeśli nie masz czasu na siłownię. Możesz chodzić po schodach, a nie jeździć windą. Możesz chodzić do pracy, na zakupy lub spacer z psem. Możesz również ćwiczyć w ciągu dnia, albo zapisać się na basen lub przejażdżkę rowerową.
  • Stres może powodować uczucie przygnębienia, niepokoju i mieć negatywny wpływ na nastrój, zdrowie i utrzymanie wagi. Stres może powodować, że ludzie “zjadają” tkankę tłuszczową, co może prowadzić do jeszcze większego stresu.
  • Zbyt mało snu – organizm ludzki może regenerować się podczas snu, co jest kluczowe dla utraty wagi.

Sprawdź także: Dieta wegańska – co warto o niej wiedzieć – https://kuchniailony.pl/diety/dieta-weganska/xzge_ybeo

Odchudzanie poprzez catering dietetyczny

Wielu z naszych klientów za główny cel stawia sobie utratę wagi. Często otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne o skuteczności naszych diet. Każda z tych wiadomości jest zawsze przyjemna i motywująca. W jaki sposób nasz catering dietetyczny pomaga w odchudzaniu? Oferujemy różne plany dietetyczne, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dla tych, którzy chcą zobaczyć najlepsze rezultaty, dieta SIRT, detoks sokowy lub dieta low carb są świetnymi opcjami. Istnieją również programy, które mogą być dostosowane do tych, którzy chcą schudnąć przy jednoczesnym zmniejszeniu spożycia przetworzonej żywności, węglowodanów i mięsa. Przed zamówieniem cateringu dietetycznego należy określić swoje zapotrzebowanie na kalorie. Można skorzystać z powszechnie stosowanych kalkulatorów internetowych. Zwykle wystarczy odjąć od dziennego zapotrzebowania 200-500 kcal, aby schudnąć w zdrowy sposób.