Dieta glikemiczna jadłospis. Dieta, która pozwala na zrzucenie wagi i poprawę zdrowia. Dieta glikemiczna przepisy

Dieta zazwyczaj kojarzona jest z kuracją odchudzającą. Jednak warto pamiętać, że możliwe są również takie zmiany jadłospisu, które mają na celu także ogólną poprawę funkcjonowania organizmu i zapobieganie chorobom. Do takich należy z pewnością dieta glikemiczna. Na czym ona polega?

Dieta glikemiczna jadłospis

W przypadku takiej kuracji jak dieta glikemiczna jadłospis nie jest zbyt skomplikowany. Należy jedynie układać go patrząc na tabele indeksu glikemicznego. To pozwala na ustalenie, które produkty nadal mogą być spożywane tak jak do tej pory, które należy ograniczyć, a które wykluczyć. Tabela indeksu glikemicznego pokazuje bowiem, jak żywność podnosi poziom cukru we krwi. Niski poziom cukru to coś, do czego warto dążyć, ponieważ nie tylko pomaga to w odchudzaniu, ale także w zapobieganiu cukrzycy.

Dieta glikemiczna przepisy

Warto pamiętać, że jeśli chodzi o dieta glikemiczna przepisy, to jest ich sporo. Warto na przykład zwrócić uwagę na ciasta bezglutenowe, których podstawą są orzechy. Zazwyczaj mają one o wiele niższy indeks glikemiczny niż standardowe przekąski. Do wykonania takich ciast wystarczą tylko zmielone orzechy, najczęściej laskowe lub włoskie, jajka, proszek do pieczenia oraz słodzik o niskim indeksie glikemicznym, taki jak na przykład ksylitol.