Dieta plaż południowych przepisy, jadłospis. Zdrowotne diety, które szczególnie warto jest poznać? Dieta plaż południowych menu

Obecnie można spotkać różnego typu diety, które według specjalistów mają mieć działanie prozdrowotne. Jedną z kuracji, którą warto jest poznać, jest dieta plaż południowych. Jest ona dość unikatowa, bo ułożona w konsultacji ze specjalistami w zakresie chorób kardiologicznych.

Dieta plaż południowych menu

Jeśli chodzi o taką kurację jak dieta plaż południowych menu może różnić się w zależności od etapu. Najbardziej radykalny jest, jak zwykle bywa w takich przypadkach, etap pierwszy. Należy jednak pamiętać, że w tej sytuacji jest on dość krótki, ponieważ trwa tylko czternaście dni. Dla wielu osób to menu nie będzie także mocno restrykcyjne. Jego podstawą są chude produkty. Chodzi tu nie tylko o chude mięso, ale także chude sery. Dozwolona jest określona liczba innych produktów, takich jak na przykład orzechy. Wyklucza się natomiast prawie wszystkie węglowodany oraz nabiał, co dla wielu osób jest uciążliwe.

Dieta plaż południowych jadłospis

W przypadku takiego rozwiązania jak dieta plaż południowych jadłospis wygląda już nieco inaczej na drugim etapie. Wtedy można już dodać nieco węglowodanów, choćby podstawowe kanapki z pełnoziarnistym pieczywem i owoce. Wadą zmiany jest to, iż utrata wagi jest mniejsza niż w etapie pierwszym, jednak stosowanie przez cały czas jadłospisu z początkowej fazy mogłoby doprowadzić do poważnych niedoborów.

Dieta plaż południowych przepisy

W przypadku takiego rozwiązania na zrzucenie wagi jak dieta plaż południowych przepisy przydadzą się zwłaszcza na pierwszym etapie. Na etapach drugim i trzecim menu jest już mniej radykalne i po prostu należy trzymać się ogólnych wyznaczników.