Jak zachęcić dwulatka do jedzenia?

Chętnie jedzący dwulatek – czy to w ogóle możliwe? Nie jest to łatwe zadanie, ale według specjalistów od żywienia możliwe. Dziecko długo uczy się funkcjonowania w różnych aspektach życia, a jedzenie jest jednym z nich. Dla dwulatka obiad czy kolacja to wciąż nauka, która wymaga wsparcia i cierpliwości ze strony rodziców.

Przede wszystkim warto wyluzować, bo spokój przy posiłku jest dla wszystkich najważniejszy. Pomóc może podawanie różnych tekstur posiłku, proponowanie nowych produktów w towarzystwie dobrze znanych, kolorowy obiad czy zachęcenie do wspólnego przygotowania posiłku. Ważne jest także otoczenie i miejsce, gdzie dziecko je. Zdecydowanie zachęcające do jedzenia mogą być wesołe sztućce i kolorowe talerze dla dzieci.

Niejadki spędzają sen z powiek rodziców. Jednak wdrożenie kilku działań może znacznie poprawić relacje i uprzyjemnić posiłki. Dzieci chętniej siadają do stołu, przy którym panuje miła, wesoła atmosfera. A to pomoże również rodzicom uspokoić się i nabrać potrzebnego dystansu.