Chcemy zdrowo się odżywiać – warzywa ekologiczne sklep internetowy. Oleje roślinne – olej z pestek dyni

Zdrowe odżywianie się to przede wszystkim sięganie po produkty, które powstały w zgodzie z ekologią. Dużym powodzeniem na rynku cieszą się więc warzywa ekologiczne. Uprawiane są one w małych, rodzinnych gospodarstwach. Każde z nich jest systematycznie kontrolowane. Nazwanie produkowanych owoców i warzyw ekologicznymi nie jest możliwe bez aktualnego certyfikatu.

Zwolennicy zdrowego stylu odżywiania się równie często, jak po ekologiczne warzywa i owoce oraz inne produkty z gospodarstw wiejskich, sięgają po różnego rodzaju oleje roślinne. Każdy z nich dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Wiele można wykorzystać nie tylko w kuchni. Sprawdzą się również jako kosmetyk przy pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Wiele właściwości zdrowotnych ma m. in. olej z pestek dyni. Jedną z nich jest działanie przeciwpasożytnicze. Poleca się go również w niekonwencjonalnym leczeniu problemów z prostatą i układem moczowym. Pomaga również w zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowych i alergii. Nie wolno go jednak spożywać w nadmiernej ilości. Olej z dyni ma w swojej ofercie każdy sklep internetowy ze zdrową żywnością.