Splendid kawa. Coś na pobudzenie – kawa

Dla wielu osób kawa jest podstawą funkcjonowania. Jeśli nie wypiją rano choćby małej filiżanki nie są w stanie normalnie funkcjonować. Kawa pomaga zachować trzeźwość umysłu i koncentrację, pomaga również w pracy oraz nauce, odgania niechciany sen i zmęczenie. Poza tym ceniona jest za swoje wyjątkowe walory smakowe i aromatyczne. Kawę przyrządzać można na wiele sposobów według własnego upodobania, można dodawać do niej cukru i mleka, można delektować się nią przez wiele minut albo wypić w biegu… Sprawdza się zarówno zimną, jak i latem, np. w formie kawy mrożonej. Jest prawdziwym „napojem bogów”.

Splendid kawa

Gatunków kawy jest bardzo dużo. Wiele osób ma odmienne zdanie odnośnie tego, który z nich jest najlepszy. Sporym powodzeniem cieszą się kawy włoskie, takie jak Splendid. Włosi słyną z dobrej kawy, więc jest to zrozumiałe. Jednak odpowiedni gatunek to nie wszystko – nie mniej ważny jest sposób przyrządzenia, temperatura wody, dodatki itd. Najważniejsze jednak, aby kawa smakowała i pobudzała – żeby chwile, które spędzamy „w jej towarzystwie” były dla nas prawdziwą przyjemnością.

Jeśli myślimy o kawie jako o napoju, którego spożywanie należy celebrować, wybierzmy kawę kraftową – jest to kawa rzemieślnicza – najwyższej jakości.